Įkelti video kitur:

Interviu su profesoriumi Howard W. Brill apie teisininkų profesinę etiką

 
VDU Teisės fakultetą kasmet aplanko visa eilė aukščiausio lygio teisės specialistų iš užsienio šalių. Jie veda paskaitas, dalyvauja konferencijose ir kituose visuomeniniuose renginiuose, vadovauja studentų magistro darbams taip praturtindami Fakulteto akademinį gyvenimą.
 
2012 m. kovo antroje pusėje Teisės fakultete lankėsi ir „Teisininkų etikos“ paskaitas vedė profesorius iš JAV Arkanzaso universiteto Howard W. Brill. Profesorius yra teisininkų etikos, žalos atlyginimo proceso, civilinio proceso ir atskirų konstitucinės teisės sričių specialistas, kelių knygų bei daugybės mokslinių publikacijų autorius. Jis turi ilgametę dėstymo patirtį, yra ne kartą apdovanotas už puikų dėstymą, yra vedęs paskaitas Kembridžo, Sankt Peterburgo ir kituose universitetuose. Minėtina, kad Howard W.Brill yra dirbęs JAV prezidento B. Klintono vyriausybės etikos komisijoje. Šiuo metu jis yra Arkanzaso advokatūros profesinės etikos ir pažeidimų komiteto narys ir teisėjų etikos patariamojo komiteto narys.
 
Interviu prof. Howard W. Brill atsako į aktualius teisininkų profesinės etikos klausimus. Šios srities problemos šiuo metu sulaukia daug dėmesio tiek Lietuvoje, tiek visame po-Sovietiniame regione. Rezonansinių situacijų gausa lemia, kad teisininkų profesinė bendruomenė yra atsidūrusi po visuomenės „padidinamuoju stiklu“, iš jos reikalaujama keistis, tobulinti veiklą keliant vis aukštesnius profesinės etikos reikalavimus. Howard W. Brill mintys tokiame kontekste neabejotinai vertos dėmesio.
 

Video tipas: